Tensione pas derbit në Suharekë, drejtuesit e Dritës pretendojnë që u sulmuan nga drejtuesit e Ballkanit

Tensione pas derbit në Suharekë, drejtuesit e Dritës pretendojnë që u sulmuan nga drejtuesit e Ballkanit

Ndeshja derbi e javës së 30-të të Superligës së Kosovës mes Ballkanit dhe Dritës u mbyll me rezultat të barabartë 2-2.

Ishte një dramë e madhe, ku Drita mori epërsinë në minutën e fundit të kohës së rregullt me një gol të Ensar Huruglicës, por që Ballkani barazoi në minutën e gjashtë të kohës shtesë me golin e Nazmi Gripshit.

Drita sa ishte në epërsi mbeti me dhjetë lojtarë në fushë, pasi Besnik Krasniqi u ndëshkua me karton të kuq.

Pasi skuadrat shkuan në zhveshtoret, duke se ka ndodhur një tollovi mes dy taborëve.

Drejtori gjeneral i Dritës, Feti Murseli, pretendon se drejtuesit e klubit gjilanas, trajneri Zekirija Ramadani dhe lojtarër janë sulmuar nga drejtuesi i Ballkanit, Idriz Hajrizi.

“Jemi sulmuar nga drejtuesit e Ballkanit, përfshirë këtu Idriz Hajrizin dhe disa persona të tjerë”, ka thënë Murseli.

Por këto fjalë të Murselit janë mohuar nga Idrizi i cili ka thënë se nëse ka vetëm një fakt që ai ka sulmuar dikë, nuk do të shihet më në stadiume.

Ballkani pas barazimit mbetet lider me 60 pikë, ndërsa Drita është e dyta me 58 pikë.

Related Articles