Tragjedi në Indi, 8 persona humbin jetën pasi u shtypën nga thasët me patate

Tragjedi në Indi, 8 persona humbin jetën pasi u shtypën nga thasët me patate

8 persona kanë humbur jetën në Indi pasi tonelata me patate, të cilat ishin vendosur në një magazinë bujqësore, u shembën, duke shembur edhe një pjesë të ndërtesës dhe çatinë. Patatet shtypën punëtorët fatkeq që ndodheshin në atë kohë në atë zonë, raporton Gazeta Enigma.Ngjarja tragjike ndodhi të enjten në qarkun e Uttar Pradesh. Sipas të dhënave të mbledhura, 20 punëtorë kanë mbetur të shtypur, ndërsa 8 kanë humbur jetën.

Ekipet e shpëtimit kanë hequr thasët për të nxjerrë të plagosurit dhe të vdekurit nga rrënojat e strukturës prej qerpiçi.

Related Articles