Zvicër: 2 të vdekur dhe 11 të lënduar nga shpërthimi i zjarrit në një banesë

Zvicër: 2 të vdekur dhe 11 të lënduar nga shpërthimi i zjarrit në një banesë

Një shpërthim zjarr mori dy jetë në Nussbaumen në kantonin Aargau të Zvicrës mbrëmjen e së enjtes.

Sipas policisë kantonale, janë lënduar 11 persona. Banorët e banesës ku shpërtheu zjarri janë evakuuar, raporton swissinfo.

Sipas policisë dëmet materiale janë të konsiderueshme.

Related Articles