Aksident mes dy veturave në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, lëndohet një person

Aksident mes dy veturave në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, lëndohet një person

Një aksident në trafik ka ndodhur sot në rrugën Prishtinë – Mitrovicë, ku janë përplasur dy automjete dhe për pasojë një person ka marrë lëndime trupore.

Pasagjeri i lënduar u dërgua në Qendrën Emergjente në Mitrovicë për tretman mjekësor, kurse në vendin e ngjarjes ka dalë edhe Policia.

Një sinjalizues i Sinjali ka bërë të ditur se deri te aksidenti dyshohet të ketë ardhur për shkak të mospërshtatjes së shpejtësisë me kushtet e rrugës dhe mosmbajtjes së distancës.

Kujtojmë se në vazhdimësi bëhet thirrje për kujdes në komunikacion, pasi rastet e aksidenteve me fatalitet nuk po kanë të ndalur dhe shkaktarët më së shpeshti janë moszbatimi i rregullave.

Related Articles