Nga sulmuesi më i mirë, i dyshuar për shërbime seksuale – Si përfundoj karriera e futbollistit Oto John?

Njëri nga sulmuesit më të mirë që ka zbarkuar në futbollin e Kosovës, ish-sulmuesi i FC Prishtinës – Oto John,…

EKSKLUZIVE: Hasan Hyseni pritet t’i bashkohet klubit të madh kosovar

Klubet kosovare kanë hyrë në ditë e nxehta sa i përket merkatos verore. Skuadra e Prishtinës në krye me Ismet…

Konfirmohet një tjetër largim i madh prej Prishtinës

Prishtina vazhdon të zbrazet sa i përket futbollistëve. Ismet Munishi tashmë është zyrtarizuar trajner i bardhekaltrërve, por eksodi i largimeve…

Prishtinë, të shtunën testohet sistemi i alarmit publik

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se të shtunën më 4 qershor do të testojë sistemin e alarmit publik. Testimi do…

Në Ditën e Evropës mbyllen dy rrugë në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se të hënën, më 9 maj, prej orës 09:00 deri në orën 17:00, dy rrugë…

Prishtinë: Babai rrah vajzën e mitur, pasi kuptoi se është në lidhje dashurie

Policia ka njoftuar se një burrë nga Prishtina ka sulmuar vajzën e tij të mitur, pasi ka kuptuar se ajo…

Vazhdon edhe sot eksperimenti i rrugëve në Prishtinë

Prishtina do të jetë në testim edhe sot për shndërrimin e unazës qendrore të kryeqytetit në qarkore njëkahëshe për automjetet,…

Kryetari i Prishtinës: Do t’i bëjmë projektet që i meritojnë dëshmorët

Në Ditën e Dëshmorëve dhe Martirëve të Prishtinës, kryetari Përparim Rama ka bërë homazhe te shtatorja e ish-komandantit të UÇK-së,…

Dy super ndeshje zhvillohen sot në BKT Superligë

BKT Superliga e Kosovës vazhdon sot me dy ndeshjet e xhiros së 29-të që janë në program për t’u zhvilluar.…

I tha bashkëshortes se do të vetëvritet, gjendet i vdekur

Një femër ka raportuar se bashkëshorti i saj përmes telefonit i ka thënë se do ta vras veten, ndërkaq Policia…