Prishtina zgjidhet “Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024 (VIDEO)

Kryetari i kryeqytetit Përparim Rama, ka bërë të ditur se Prishtina është zgjedhur “Qyteti Evropian i Sportit” për vitin 2024.…

Dita e çlirimit të Prishtinës, Rama: Sot është ditë historike për vendin

Në 24-vjetorin e çlirimit të Prishtinës, kreu i saj, Përparim Rama ka bërë homazhe te varrezat e dëshmorëve. Rama e…

Kishte vizituar NASA-n, kjo është 18-vjeçarja nga Prishtina që u pranua në dy universitete në SHBA

Era Thaqi ka vizituar NASA-n në vitin 2022, ndërsa këtë vit është pranuar në dy universitete amerikane. Së shpejti ajo…

Rashiq: As Beogradi e as Prishtina nuk i duan serbët në diskutime për Asociacionin

Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiq thotë se prej vitit 2013 kur ishte nënshkruar Marrëveshja e parë për Asociacionin,…

Prishtina dhuron spektakël ndaj Vushtrrisë dhe kualifikohet në finale të Kupës së Kosovës

Skuadra e Prishtinës është kualifikuar në finalen e Kupës së Kosovës në futboll pasi në gjysmëfinale e eliminoi Vushtrrinë, ekip…

Prishtina po e ‘shkel’ Vushtrrinë, shënon edhe golin e pestë

Prishtina ka shënuar tjetër gol në duelin kundër Vushtrrisë. Golin për 5:0 ndaj Vushtrrisë e shënoi Mërgim Pefqeli në minutën…

Prishtina nuk ndalet, shënon edhe golin e tretë ndaj Vushtrrisë

Prishtina nuk e ka ndërmend të ndalet ndaj Vushtrrisë, pasi ka shënuar edhe golin e tretë. Golin e tretë për…

Prishtina kalon në epërsi ndaj Vushtrrisë

Skuadra e Prishtinës ka avancuar herët ndaj Vushtrrisë në ndeshjen e kthimit të Kupës së Kosovës në futboll. Sulmuesi i…

Aliu flet për rrugën Prishtinë-Gjilan: Do të ketë sanim gjithëpërfshirës për gropat dhe rrëshqitjen e dheut

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu, ka thënë se më 31 mars kanë arritur marrëveshje me një kompani për mirëmbajtjen e…

Prishtina e përmbysë rezultatin ndaj Trepçës, Ballkani dyfishon epërsinë ndaj Gjilanit

Sot po zhvillohen tri takime në Superligë, raporton Gazeta Enigma.Pjesët e para i gjetën këto ekipe me rezultatet 1-0 për…