Aksident trafiku në Shqipëri: Vdes një pasagjere, lëndohen dy ngasës të veturave

Aksident trafiku në Shqipëri: Vdes një pasagjere, lëndohen dy ngasës të veturave

Një pasagjere ka mbetur e vdekur, dhe ngasësit e dy veturave janë lënduar si pasojë e një aksidenti në aksin rrugor Memaliaj-Krahës të Gjirokastrës.Sipas policisë shqiptare, tri automjete janë përplasur me njëra-tjetrën, rreth orës 11:45, këtë të diel.

Të lënduarit janë dërguar në spital për tretman mjekësor, dhe janë jashtë rrezikut për jetë, raporton Tvklan.al.

Related Articles