Arrin në Stamboll edhe grupi i dytë efektivëve të kërkim – shpëtimit nga Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka bërë të ditur se në Stamboll të Turqisë ka mbërritur edhe grupi i dytë…

Skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit ofron ndihmë në Malatya të Turqisë

Tërmeti që goditi të hënën Turqinë, ka lënë të vdekur mbi pesëmijë persona. Skuadra shqiptare e kërkim-shpëtimit ndodhet në Malatya…

Arrestohet gjakovari në Shqipëri, kapet me mijëra euro në xhep

Një 44-vjeçar nga Kosova ka rënë në prangat e policisë në Shqipëri. M.K, nga Gjakova është arrestuar në pikën kufitare…

Rama: Mbërriti në Turqi skuadra e kërkim-shpëtimit e dërguar nga shteti shqiptar

Si Kosova ashtu edhe Shqipëria i ka dërguar ekipet e kërkim-shpëtimit në Turqi, për t’i dal në ndihmë popullatës për…

Shqipëria nis 53 trupa të kërkim-shpëtimit dhe ndihmës shëndetësore për Turqi

Shqipëria ka dërguar 53 trupa të kërkim-shpëtimit dhe ndihmës shëndetësore në Turqi, pas tërmetit shkatërrues që goditi këtë të hënë…

Tërmeti në Turqi, Rama njofton nisjen e një misioni shpëtimi nga Shqipëria

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale rreth tërmetit të fuqishëm që ka goditur Turqinë dhe Sirinë…

Bashkia e Tiranës “shkurton” rrugën me emrin e Ibrahim Rugovës, nxit reagime të shumta

Vendimi i Bashkisë së Tiranës për “shkurtimin” e rrugës me emrin “Ibrahim Rugova” ka nxitur reagime të shumta si nga…

Zhduken 36 të mitur nga Siria dhe Irani në Shqipëri

Qendra për të Drejtat e Fëmijëve në Shqipëri ka shprehur publikisht shqetësimin e saj pas raporteve të bëra publike në…

Të shpallur në kërkim për trafikim droge, arrestohen dy persona

Policia e Rinasit ka arrestuar dy persona të shpallur në kërkim për trafikim dhe shitje droge. Në pranga ka rënë…

Pas motit të ligë, pritet që të rinisë lundrimi i anijeve në Portin e Durrësit

Në Portin e Durrësit lundrimi i trageteve ka qenë i pezulluar deri më tani për shkak të motit të ligë.…