Kosovës i hapet rruga për në Këshillin e Europës, Begaj: Pritet votimi final që do shënojë momentin për të festuar

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar për vendimin që mori Asambleja Parlamentare e Këshillit të Europës, duke i hapur rrugën anëtarësimit…

Sali Berisha mbetet jashtë Partisë Demokratike

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla njoftoi te enjten se grupi parlamentar demokrat kishte vendosur të anulojë te gjithë…

Aksident i rëndë në Shëngjin, përplasen tre makina, disa të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Shëngjin, ku tre mjete janë përplasur me njëri-tjetrin. Top Channel…

Ndahet nga jeta në moshë të re gazetarja nga Tuzi, Marina Gjeloshaj-Vukpalaj

Është ndarë nga jeta gazetarja nga Tuzi, Marina Gjeloshaj Vukpalaj. Lajmin e kanë bërë të ditur disa nga të afërmit…

Mbi 7 mijë kosovarë shkuan në Shqipëri në orët e hershme të së shtunës

Kjo e shtunë ka nisur me një fluks automjetesh në pikën kufitare të Morinës. Shumë qytetarë kanë zgjedhur të udhëtojnë…

Sveçla e Balla nënshkruajnë ujdinë: Lehtësohet kalimi në Morinë përgjatë 9 muajve të vitit

Qytetarët e Shqipërisë dhe ata të Kosovës, do të kalojnë përmes pikës kufitare të Morinës me procedura të shpejtuara përgjatë…

Mbi 50 për qind të shqiptarëve të Shqipërisë nuk e kanë vizituar asnjëherë Kosovën

Në Barometrin e Euronews Albania, ku u bënë bashkë për herë të parë në një studim të përbashkët qytetarë në…

Rama e Macron me shtrëngim duarsh prej aleatësh në Paris

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, është pritur sot në Pallatin Elyse, në Paris, nga presidenti francez, Emmanuel Macron. Dyshja janë kapur…

Dyshohet se kërcënoi vajzën me thikë, arrestohet babai në Lushnjë

Një 19-vjeçare nga Lushnja ka bërë denoncim në komisariat për dhunë të ushtruar nga babai i saj. I dyshuari është…

Një shqiptar – shef i preferuar i kuzhinës së parlamentarëve italianë

Altin Gjoni është shefi i kuzhinës që ka korrur sukses në Itali. Ai ka një rrugëtim 28-vjeçar në kuzhinën dhe…