Armend Muja i reagon Edi Ramës: Sillet sikur të ishte ndërkombëtar

Armend Muja i reagon Edi Ramës: Sillet sikur të ishte ndërkombëtar

Deputeti i LVV-së, Armend Muja i ka reaguar kryeministrit Edi Rama pasi ka pyetur se nëse situata aktuale në Kosovë po e ndihmon procesin e normalizimit, në të cilin angazhohen miqtë më të ndjekur të Kosovës dhe shqiptarëve.

Muja përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ka thënë se kryeministri i Shqipërisë, shqiptar, sillet me Kosovën sikur të ishte ndërkombëtar.

“Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë, shqiptar, sillet me Kosovën sikur të ishte ndërkombëtar, i huaj. Edhe përballë kujt? Bandave kriminale të Serbisë”, ka shkruar Muja.

Related Articles