Bajrami: Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave për 6 vjet

Bajrami: Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave për 6 vjet

Qytetarët e Kosovës mund të udhëtojnë pa viza në zonën Schengen, përpos Spanjës.Për këtë meritat i ka marrë kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Por deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Hykmete Bajrami ka deklaruar se Kurti e ka shtyrë liberalizimin e vizave nga 2017 në 2023.

“Fakti që Kosova është nën sanksione tregon më se miri meritat e Albin Kurtit për liberalizim. Megjithatë ai dhe LVV ka një meritë sa i përket liberalizimit, e kanë shty nga 2017 në 2023”, ka shkruar Bajrami. 

Related Articles