Barcelona fiton me vështirsi ndaj Portos

Barcelona fiton me vështirsi ndaj Portos

Barcelona ka marr një fitore të rëndësishme ndaj Portos me rezultat 1-0 në kuadër të xhiros së dytë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve.Porto e nisi më mirë ndeshjen duke rrezikuar me Stephen Eustaquio, por Ter Stegen ishte në vend.

Barcelona u kundërpërgjigj me Joao Felix, por Diogo Costa bëri pritje të madhe.

Goli edhi në fundin e pjesës së parë kur Ferran Torres doloi i vetëm me portier dhe nuk gaboi duke shënuar për 1-0.

Në pjesën e dytë Porto prodhoi shumë raste, por i përballën me formën e jashtëzakonshme të Ter Stegen që priste çdo goditje.

Porto kërkoi penallti dhe u dha në minutën e 80-të, por që pas rishikimit të VAR u anulua.

Madje portugezët shënuan me Mehdi Taremin, por që sërish u anulua për pozitë jashtë loje.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Barcelona mori fitoren e dytë me radhë në grupe.

Related Articles