Barcelona e pandalshme, fiton ndaj Betisit dhe vazhdon shkëputjen nga Reali

Barcelona ka shënuar fitore të madhe si mysafir i Real Betis me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 19-të…

Real Madrid dhe Barcelona përballen në gjysmëfinalen e Kupës së mbretit

Gjigandi spanjoll, Real Madrid ka njoftuar para pak çastesh se do të përballet me Barcelonën në gjysmëfinalen e Kupës së…

Barcelona mposht Sociedadin dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit pas fitores së arritur në Camp Nou kundër Real Sociedadit (1-0).…

Ja sa para ka fituar skuadra e Barcelonës pasi fitoi Superkupën e Spanjës

FC Barcelona ka arritur të fitojë Superkupën e Spanjës, pasi mposhti Real Madridin me rezultatin 1-3 në finalen e madhe.…

Mezi fituan ndaj ekipit të ligës së tretë, Xavi: Luajtëm shumë mirë

Barcelona i shpëtoi eliminimit nga Copa del Rey, pasi fitoi me shumë vështirësi ndaj Intercity – ekipit të ligës së…

Lewandowskit i refuzohet apelimi përfundimtar, i mbetet pezullimi në La Liga

Ylli i  Barcelonës, Robert Lewandowski do të vazhdojë të jetë i pezulluar në tri ndeshje në La Liga. Sulmuesi veteran…

Xavi: Nuk e di nëse kam qenë i drejtë me Piquen, kam qenë i vërtetë me mendimet e mia

Gerard Pique do të luajë ndeshjen e tij të fundit në shtëpi për Barcelonën të shtunën kundër Almerias, pasi njoftoi…

“Jam i shokuar”, Puyol shprehet i tronditur me pensionimin e Piques

Ish-kapiteni i Barcelonës, Carles Puyol e ka pranuar se pensionimi i Gerard Pique është një tronditje. Pique do të varë…

Pique konfirmon largimin nga Barcelona

Mbrojtësi Gerard Pique ka bërë të ditur se do të largohet nga Barcelona në afatin kalimtar të janarit. Nëpërmjet një…

Zbulohet shuma që Barcelona duhet t’ia paguajë Bayernit, nëse Lewandowski shënon së paku 25 gola në sezon

Është bërë e ditur se nga varen bonuset e transferimit të Robert Lewandowskit te Barcelona. Sipas gazetarit nga “Bild”, Christian…