Berisha i Nismës: Nuk përjashtohet bashkimi i PDK-së dhe LDK-së

Berisha i Nismës: Nuk përjashtohet bashkimi i PDK-së dhe LDK-së

Anëtari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë se koalicioni AAK-Nisma do të jetë opsioni më i pranueshëm politik për qytetarët.Ai ka thënë se ky koalicion është bërë për të ndalë siç e ka quajtur të keqen e madhe në vend qeverisjen e Albin Kurtit.

Berisha në Tëvë 1, tha ky koalicion nuk është çështje për kalim të pragut.

“Në zgjedhjet e ardhshme do të jetë opsioni më i pranueshëm politik. Në zgjedhjet e fundit për pak vota nuk e kemi kaluar pragun me një dalje .. Në këtë rast nuk është çështje pragu sa është unifikimi i subjekteve politike ndaj të keqes së madhe që qeverisjes së Kurtit”, ka thënë Berisha.

Ai ka thënë se kanë pas diskutime edhe më parti të tjera, por që nuk ka treguar se me cilat kanë diskutuar.

Ndërsa, ka thënë se synojnë zgjerimin dhe nuk ka thënë se nuk e përjashton si mundësi që tu bashkohen edhe PDK e LDK-ja.

Nuk përjashtohet që këtij fronti t’i bashkohen edhe PDK-ja dhe të tjerat edhe LDK-ja pse jo.

Related Articles