PDK i bënë thirrje deputetëve ta votojnë Komisionin Hetimor për kontratat njëburimore

Shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, u ka bërë thirrje sërish deputetëve ta votojnë Komisionin Hetimor Parlamentar për…

Deliu-Kodra: Vendi duhet të shkojë në zgjedhje, i ka humbur kuptimi kësaj qeverie

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu Kodra, tha se kjo parti tash e sa kohë e ka thënë që vendi duhet…

PDK pretendon se Kurti e ka pranuar Asociacionin me kompetenca të shtuara ekzekutive

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ferat Shala ka vlerësuar se kryeministri, Albin Kurti në negociatat e Ohrit e…

VV fut në rend të ditës votimin e një marrëveshje ndërkombëtare, PDK e LDK kundërshtuan

Deputetja e LVV’së, Jeta Statovci, ka propozuar që të ndryshohet rendi i ditës. Ajo kërkoi që të hyjë në rend…

Të enjten dy seanca – PDK kërkon komision hetimor për zhdukjen e mostrave të Deharit dhe për Gani Jakupin

Kuvendi i Kosovës do t’i mbajë nesër dy seanca, njëra vazhdim e tjetra seancë plenare. E para ka të bëjë…

PDK-ja dhe LDK-ja s’kanë plane për koalicione, do të garojnë të vetme

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se bashkimi i subjektit që ai drejton në koalicion parazgjedhor me Nismën Socialdemokrate,…

Berisha i Nismës: Nuk përjashtohet bashkimi i PDK-së dhe LDK-së

Anëtari i Nismës Socialdemokrate të Kosovës, Zafir Berisha, ka thënë se koalicioni AAK-Nisma do të jetë opsioni më i pranueshëm…

AAK në Prizren shkëput koalicionin me PDK-në: S’po na konsulton Totaj

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), dega në Prizren, ka njoftuar të mërkurën se kanë shkëputur koalicionin me PDK-në në…

PDK e çon në Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran

Partia Demokratike e Kosovës e ka dërguar në Gjykatën Kushtetuese Ligjin për Fondin Sovran. Ky Ligj u miratua ditë më…

Musliu ia kthen dhuratën Kurtin: Rolin e kryeministrit e ka shndërruar në Babadimër

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Ganimente Musliu, e ka kthyer dhuratën që thotë se i është…