Broja “bombardon” portën e Brendford në Premierligë

Futbollisti shqiptar ka qenë protagonist në ndehsjen e skuadrës së tij SAuthempton ndaj Brendfordit, të cilën vendësit e fituan me rezultat të thellë 4:1.

Fillimisht Bednarek I skuadrës së Sauthemptonit shënoi për avantazhin fillestar në minutën e 5’ të takimit, kurse Brendford barazoi në m inutën 23’ me golin e Vitaly Janelt.

Për epilogun përfundimtar Sauthempton 2:1 Brendford u përkujdes Alvaro Fernandez, i cili shënoi në minutën 37’.

Me të filluar pjesaqe  dytë Broja doli në skenë me një vrapim të shpejt nga mesi I fushës, për të dalë përballë portierit mysafirë dhe me lehtësi për ta dërguar topin në rrjetë, për avantazhin solid prej 2 gola.

Më pas në listën e realizatorëve u shënua edhe Che Adams në minutën 71’, ndërsa epilogu përfundimtar