Berisha: Vuçiqi është një Sllobodan Millosheviq i dytë

Ish kryeministri i Shqipërisë Sali Berisha thotë se presidenti serb Vuçiq i ka marrë të gjitha atributet morale dhe politike…

Familja e terroristit ia beson mbrojtjen e djalit avokatit Asdren Hoxha, ai tenton ta kamuflojë angazhimin

Avokati Asdren Hoxha të martën pas përfundimit të seancës për të dyshuarit për sulmin terrorist në Banjskë të Zveçanit, është…

Lajm i dhimbshëm: Vetaksident i rëndë, vdes 22 vjeçari

Një vetaksident i rëndë në trafik ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Dragash – Radish, ku si pasojë ka…

Sulmi ndaj Policisë në veri, Kurti i shkon në zyrë ambasadorit britanik

Në takimin ndërmjet Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, dhe Ambasadorit të Mbretërisë së Bashkuar, Nicholas Abbott, i cili…

Reagon Sveçla pas kërkesës së Borellit për lirimin e pelegrinëve: Po verifikojmë nëse është infiltruar ndonjë terrorist

Shefi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borell, ka kërkuar nga Kosova që të lirojë pelegrinët…

Themelorja liron nga akuza të gjithë mjekët e akuzuar për rastin ”Stenta 2”

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur aktgjykim lirues ndaj mjekëve të akuzuar në rastin e njohur ”Stenta 2”. Sipas sinjalit,…

Përfundojnë dy ndeshjet e sotme, këto janë rezultatet

Prishtina dhe Liria kanë ndarë pikët, në kuadër të javës së pestë në Superligën e Kosovës, pasi ndeshja përfundoi me…

E rëndë në Hajvali: Djali e bën për spital nënën dhe ikë nga shtëpia, ajo kërkon ndihmë në Polici

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë, pasi çdo ditë persona të ndryshëm…

E rëndë në Hajvali: Djali e bën për spital nënën dhe ikë nga shtëpia, ajo kërkon ndihmë në Polici

Numri i rasteve të dhunës në familje ka marrë përmasa shqetësuese në vendin tonë, pasi çdo ditë persona të ndryshëm…

Këta janë tre të dyshuarit për rastin e rrahjes në Prishtinë, përfunduan në ndalim policor

Tre persona janë lënduar si pasojë e një rrahje që ka ndodhur në rrugën “Malush Kosova” në Prishtinë, ku të…