Policia parandalon bartjen ilegale të drunjëve në Shtërpcë

Policia e Kosovës ka parandaluar një rast të bartjes ilegale të drunjëve në Shtërpcë, raporton Gazeta “Enigma”. Rasti ka ndodhur…

Osmani: Rusia po ndikon në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut

Influenca e Rusisë në zgjedhje për kandidatin shqiptar të Frontit Evropian për president të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, është…

Osmani kujton masakrën e Polacit dhe Abrisë së Poshtme: Qoftë i përhershëm kujtimi për të gjithë të rënët për liri

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka kujtuar masakrën e Polacit dhe të Abrisë së Poshtme. Osmani shprehet se martirët e…

Mbi 1 mijë gjoba trafiku shqiptohen vetëm në 24 orët e fundit në Kosovë

Policia e Kosovës ka shqiptuar 1 mijë e 541 gjoba trafiku në 24 orët e fundit. Lajmi është bërë i…

LDK thotë se po përcjellë me llupë çdo keqpërdorim të pushtetit

Lidhja Demokratike e Kosovës në një komunikatë dërguar medieve ka thënë se po përcjellë me llupë, çdo, siç thonë ata…

Qeveria insiston se Rregullorja e BQK-së s’do të ndryshohet, opozita kërkon koordinim me aleatë

Qeveria e Kosovës vazhdon të insistojë se Rregullorja e Bankës Qendrore(BQK), ku ndalohet përdorimi i dinarit në Kosovë s’do të…

Tahiri sot pritet të mbajë konferencë për media

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri, sot do të mbajë konferencë për media. Në njoftimin e dërguar nga…

Maqedonci: Kosova këtë javë i çon kamionë e autoblinda Ukrainës, pakoja tjetër me predha mortajash së shpejti

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka thënë sot se Kosova do t’i ofrojë ndihmë ushtarake Ukrainës. Maqedonci deklaroi se janë…

Maqedonci: FSK e gatshme për çdo kërcënim që paraqitet për vendin

Ministri i Mbrojtjes i Republikës së Kosovës, Ejup Maqedonci, lidhur me vendosjen e shumë njësive ushtarake të Serbisë pranë kufirit…

Barometri i EA: Shqipëria e do më shumë se Kosova bashkimin kombëtar

Këtë të premte Barometri në Euronews Albania sjell mendimin e qytetarëve të Shqipërisë dhe Kosovës, për çështjen e Bashkimit Kombëtar.…