Komisioni Parlamentar për Media mban dëgjim publik për projektligjin për KPM-në

Komisioni Parlamentar për Media, sot do të mbajë dy dëgjime publike për Projektligjin për Komisionin e Pavarur të Mediave. I…

Sot nis regjistrimi i popullsisë

Kosova do të nisë ditën e sotme regjistrimin e popullsisë, një proces i vonuar që pritet të zgjasë deri më…

Murati për asetet e Radojiçiq: Qe pse duhet Byroja për konfiskimin e pasurisë, opozita e çoi në Gjykatë ligjin, kjo flet shumë për ta

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka publikuar të enjten listën e pasurive të konfiskuara dhe sekuestruara të kryeterroristit Milan Radojçiq.…

Konjufca: Beteja e Koshares shënon një përbashkim të lartë kombëtar, krah për krah me NATO-n

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka thënë se Beteja e Koshares ia ka ndërruar fizionominë UÇK-së. “Kjo betejë…

Haxhiu: Akuzat e opozitës për kapje e ndërhyrje në Këshillin Prokurorial janë boshe dhe nuk kalojnë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu ka njoftuar se Grupi punues i Komisionit për Legjislacion po mban punëtorinë për trajtimin e…

Sot hyjnë në fuqi dënimet e reja në komunikacion

Në Kosovë janë shënuar një numër i madh i aksidenteve viteve të fundit. Shumë prej tyre kanë përfunduar edhe me…

​Digjet vetura e hetuesit policor në veri

Një veturë e markës “Dacia” me targa BG është djegur tërësisht, por për fat të mirë përveç dëmeve materiale nuk…

LVV: Në Bruksel nuk ka diskutime për rregulloren e BQK-së e as për dinarin

Në përpjekjen e retë me radhë për të gjetur zgjidhje për cështjen e dinarit, Bashkimi Evropian nis më 4 prill…

Hehir: Vuçiqit nuk i intereson mirëqenia e serbëve të Kosovës

Kosova ka bërë një hap të madh drejt anëtarësimit në Këshillin e Evropës, pasi që Komiteti për Politikë dhe Demokraci…

“Vota kundër Kosovës në KiE, dëshmoi se Mali i Zi vijon të kompromentohet nga Serbia”

Danilo Kaleziç, politolog dhe studiues malazez, në një intervistë për gazetën “Pobjeda” të dielën, tha se obsesioni i presidentit të Serbisë, Aleksandër…