Tifozët e Mallorcas janë gati para finales së Kupës së Mbretit, festojnë me fotografinë e Muriqit

Mallorca do të përballet me Athletic Bilbaon sonte me fillim nga ora 22:00 në finalen e Kupës së Mbretit. E…

Sonte finalja e Kupës së Mbretit, Muriqi synon fitore

Sonte zhvillohet ndeshja finale e Kupës së Mbretit të Spanjës, ndërmjet Athletic Bilbao dhe Mallorca, me fillim nga ora 22:00,…

Gjilani fiton bindshëm ndaj Fushë Kosovës, Malisheva barazon ndaj Dukagjinit

Skuadra e Gjilanit ka shënuar fitore të madhe në javën e 28-të në Superligën e Kosovës në futboll. “Kuqebardhët” shënuan…

Përfundojnë pjesët e para në Superligë, këto janë rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të sotme të javës së 28-të, në Superligën e Kosovës në futboll.…

Dy ndeshje shumë interesante sot në Superligën e Kosovës

Superliga e Kosovës vjen me dy ndeshje shumë interesante. Malisheva dhe Dukagjini do të përballen në stadiumin “Liman Gegaj”, shkruan GazetaBlic…

Vashat e Kosovës U19 e demolojnë Luksemburgun me rezultat 5-0

Përfaqësuesja e Kosovës U19 për vajza ka fituar me rezultat të thellë 4-0 ndaj Luksemburg në kualifikimet për Kampionatin Evropian…

Juventus nis bisedimet për transferimin e Reteguit

Juventusi thuhet se ka hapur bisedimet me agjentët e Genoas dhe sulmuesit të Italisë, Mateo Retegui, përpara një transferimi të…

Arda Guler ka pësuar një transformim të frikshëm trupor pas këshillave të Ancelottit

Talenti turk, Arda Guler ka luftuar për të bërë një ndikim që kur iu bashkua Real Madridit nga Fenerbahce në…

Pritja monstruoze e Muriqit ndaj Brenfordit në garë për më të mirën e muajit

Portieri i Kombëtares së Kosovës, Arijanet Muriq, e ka bindur më në fund trajnerin e Burnleyt që ta inkuadrojë nga…

Delegohen gjyqtarët për xhiron e 28-të në Superligë

Sot janë caktuar referët që do ta ndajnë drejtësinë në ndeshjet e xhiros së 28-të të Superligës së futbollit. Pa…