Dy gola brenda dy minutave, PSG përmbys rezultatin ndaj Barcelonës

PSG e ka përmbysur rezultatin ndaj Barcelonës. Vittinha ka shënuar në minutën e 50-të. Rezultati tashmë është 2 me 1…

Gooooooool – Raphina e kalon Barcelonën në epërsi

Barcelona ka kaluar në avantazh ndaj PSG. Raphinha ka shënuar në minutën e 37-të. Rezultati tashmë është 0 me 1…

Formacionet zyrtare, PSG – Barcelona

PSG do të pres Barcelonën në “Parkun e Princave” në kuadër të çerekfinales së parë të Ligës së Kampionëve.   …

Guardiola u shfaq me orë mbi 1 milion euro në ndeshjen Real-City

Trajneri i Manchester Cityt e kishte vendosur një nga orët më të rralla në botë në ndeshjen e parë cerekfinale…

Pira: Nuk e kemi fituar Manchester Cityn e Guardiolas, por ndaj Ulpianes

Drejtori i Vllaznisë së Pozheranit, Agon Pira, flet pas reagimeve të 2 Korrikut, Flamurtarit dhe Kikës në FFK, se ndeshja…

Tri largimet që kërcënojnë Interin këtë verë

Rrugëtimi mbresëlënës i Interit drejt Scudettos ka tërhequr vëmendjen edhe përtej kufijve italianë, ku disa klube po ndjekin nga afër…

Tri ndeshje, tri fitore: Vashat U19 të Kosovës mposhtin Izraelin dhe bëhen lidere të grupit

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në kategorinë e femrave ka vazhduar me fitore për kualifikimet në Kampionatin Evropian. Vashat tona kanë…

Mike Tysonit i është thënë saktësisht se sa kohë ka për të nokautuar Jake Paulin

Ish-kampioni i WBC, WBF dhe IBF, Mike Tyson , i cili konsiderohet ndër boksierët më të mirë të peshave të…

Arsenali fiton ndaj Brightonit, merr përkohësisht kreun

Arsenali ka shënuar fitore tjetër në Premierligë për t’u ngjitur në krye të renditjes tabelare. “Topçinjtë” triumfuan 0:3 në udhëtim…

Roma e fiton derbin e madh të qytetit

AS Roma ka shënuar fitore në derbin e madh të kryeqytetit italian. Gjallorosët triumfuan minimalisht 1:0 ndaj Lazios, në kuadër…