BE thirrje Listës Serbe: Të zhvillohen zgjedhjet lokale në veri me pjesëmarrjen e serbëve dhe pa parakushte

Bashkimi Evropian ka shprehur keqardhje për thirrjen që ka bërë Lista Serbe për bojkotimin e votimit për shkarkimin e kryetarëve…

Sot Dita e Kushtetutës

Sot bëhen 16 vjet nga miratimi i Kushtetutës së Republikës së Kosovës. Ajo u ratifikua më 9 prill 2008 dhe…

Dorëhiqen katër anëtarë të KKZ-së në komunat veriore të Kosovës

Katër anëtarët e Komisioneve Komunale të Zgjedhjeve për komunat Leposaviq, Zveçan, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut sot kanë dorëheqje,…

Petritsch: Marrëveshja Kurti – Vuçiq ka validitet ndërkombëtar

Marrëveshja e Brukselit dhe Aneksi i Ohrit, kanë validitet ndërkombëtar, sepse fjala e dhënë e një presidenti apo e një…

Sveçla përgëzon Policinë e Kosovës për kapjen e 20 pakove me drog

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka përgëzuar Policinë e Kosovës për kapjen e 20 pakove me substancë narkotike…

Kurti fton përfaqësuesit evropianë të mbështesin Kosovën për anëtarësim në KiE

Kryeministri Albin Kurti njoftoi se gjatë qëndrimit në Bukuresht në konferencën e Partisë së Socialistëve Evropianë, i ka ftuar zyrtarët…

Policia e Kosovës sekuestron mbi 10 kilogramë heroinë në Merdare

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se ka sekuestruar 20 paketime të substancës së dyshuar, heroinë. Në një konferencë…

Sindikata: Alarm për Qeverinë duhet të jetë të largimi i infermierëve nga vendi

Sindikata e Infermierëve të Kosovës ka bërë të ditur se për institucionet vendore duhet të jetë alarm largimi i infermierëve…

Masakra e Polacit, Kurti: Preokupimi më i madh i Serbisë ishte fshehja e krimeve dhe zhdukja e gjurmëve

Kryeministri Albin Kurti ka kujtuar masakrën e Polacit të Drenasit që ka ndodhur para 25-vjetëve më 7 prill të vitit…

Dorëheqjet e regjistruesve serbë në veri, ASK: Kemi personel rezervë për regjistrim 

Ndonëse shumica e regjistruesve të punësuar nga Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) kanë dhënë dorëheqje në veri të vendit,…