Freedom House: Refuzimi i Serbisë për ta njohur Kosovën, sfidë e madhe në demokratizim

Pavarësisht një viti të turbullt për shoqërinë civile dhe qytetarët e Kosovës, pozita e këtij vendi në rrugën drejt demokratizimit…

Ish-komandanti i KFOR-it: Sulmi në Banjskë ishte terrorist, të përfshira në të edhe institucionet e Serbisë

Gjenerali Erhard Buhler, i cili për një vit ishte komandant i KFOR-it, vazhdon të monitorojë situatën në Kosovë, veçanërisht situatën…

“Feja e shqiptarit është shqiptaria”, Tërnava: Kjo përdoret nga dikush për ta mbuluar të mosqenit bollshëm shqiptar

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, në një intervistë për “Info Magazine” në Klan Kosova, ndër të tjera, foli edhe rreth…

Osmani pas vizitës në BIK: Do të punojmë së bashku në të mirë të qytetarëve dhe shtetit tonë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani nga Bashkësinë Islame e Kosovës ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën…

Elshani: 65 rrugë të paligjshme u identifikuan drejt kufirit me Serbinë

Zëvendëskomandanti i policisë për veriun, Veton Elshani, ka bërë të ditur se situata nga kjo zonë, nuk është e mirë,…

Osmani uron Fitër Bajramin: U pranofshin lutjet dhe sakrifica juaj përgjatë muajit të Ramazanit

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, me rastin e Fitër Bajramit, ka uruar besimtarët që e festojnë këtë ditë. Osmani mes…

Sveçla publikon pamjet e veturës nën të cilën u gjet eksploziv

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka publikuar pamjet e veturës nën të cilën sot u gjet eksploziv. Sveçla…

“The Telegraph” me shkrim special për Policinë e Kosovës se si mbron kufirin me Serbinë

Përpara se policia kosovare të fillojë patrullimin e saj në kufirin me Serbinë, ata e ngarkojnë makinën me armatim: AK-47…

Kurti në Koshare: Në historinë e Europës së pas Luftës së Dytë Botërore, UÇK ka historinë më të jashtëzakonshme

Me rastin e 25- vjetorit të Betejës së Koshares, u mbajt sot manifestimi ‘’Ditët e Shqipes’’ 2024, në Koshare të…

Bojkoti i Listës Serbe, Osmani: Vjen me urdhër të Vuçiq-it

Kërkesa e fundit e presidentes Vjosa Osmani ndaj serbëve në veri të vendit ka qenë që mos ti dëgjojnë thirrjet…