SRF: Goli i Shaqirit më i bukuri i Evropianit

Televizioni zviceran, SRF, ka hapur një sondazh për golin më të bukur të Kampionatit Evropian. Dhe më i miri është…

Publikohet formacioni më i mirë i Evropianit

UEFA ka publikuar formacionin më të mirë të Kampionatit Evropian që u mbajt në Gjermani. Në këtë formacion janë përfshirë…

Southgate tërhiqet nga kombëtarja e Anglisë

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate, ka njoftuar tërheqjen e tij nga ky post, pas humbjes së Anglisë në finalen e…

“Këtë herë thjesht nuk ishte e shkruar” – Princi William dhe djali i tij përcollën ‘live’ finalen e EURO 2024

Një finale mes Spanjës dhe Anglisë solli emocione të ndryshme, nga gëzimet në nervozizëm, lumturi e zhgënjim. Këto emocione i…

Morata i Spanjës: S’jam dorëzuar kurrë, e meritoj këtë trofe

Alvaro Morata e ka shprehur gëzimin e tij pas trofeut të kampionit të Europës, të cilin si kapiten i Spanjës…

Spanja fiton Euro 2024, anglezët kthehen në shtëpi edhe njëherë pa titull

Kombëtarja spanjolle pas paraqitjes dinjitoze në këtë kompeticion ka rrëmbyer titullin për herë të katërt.Ajo mposhti Anglinë me rezultat 2:1.Tri…

“Furia e Kuqe” pranë fitores së Euro 2024

Spanjollët kanë kaluar sërish në epërsi në ndeshjen që po zhvillojnë ndaj Anglisë.Mikel Oyarzabal, ka shënuar në minutën e 86-të.Rezultati…

GOOOOL, Spanja kalon në epërsi

Po zhvillohet finalja mes Spanjës dhe Anglisë.“Furia e Kuqe”, ka kaluar në epërsi pas golit të shënuar në minutën e…

Nis finalja e Euro 2024, Spanja përballë ka Anglinë

Ka nisur ngjarja më e madhe e ditës në Evropë.Finalja e madhe e Kampionatit Evropian, e cila sjellë në përballje…

Zbulohet 11-shja e “Furisë së Kuqe”

Pak orë na ndajnë nga finalja e Euro 2024.Spanja sonte do të ndeshet me Anglinë, për të fituar trofeun e…