Formacionet zyrtare: Milan – Roma

Milani pret Romën në “San Siro” në kuadër të çerekfinales së parë në Ligën e Evropës. Kuqezinjtë erdhën në këtë…

Zyrtare: FFK anulon lojën Ulpiana – Vllaznia Pozheran, thotë se ishte e kurdisur, iniciohet procedurë disiplinore ndaj të dy klubeve

Ndeshja e Ligës së Parë ndërmjet Ulpianës dhe Vllaznisë së Pozheranit përfundoi me rezultat 3-4, ndeshje për të cilën u…

Clement Turpin do ta drejtojë ndeshjen Milan – Roma, ‘nuk pëlqehet’ nga ‘Rossonerët’

Clement Turpin është caktuar të drejtojë ndeshjen çerekfinale të Ligës së Evropës mes Milanit dhe Romës. Turpin ka drejtuar katër…

Fitorja e Barçës në çerekfinale, e para pa Messin nga viti 2008

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Paris Saint-Germainit, me rezultat 3-2, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Kjo fitore…

Premierliga voton për ndryshime të mëdha në rregullin e pozitës jashtë loje, miraton sistem të ri

Liga Premier ka vendosur të bëjë ndryshime të mëdha në ligjet për pozitat jashtë loje duke miratuar një sistem të…

Enrique: Nuk u befasova nga Barça, nuk kam dyshim se mund të kualifikohemi

Trajneri i Paris Saint-Germainit, Luis Enrique, e konsideron të hapur ndeshjen me Barcelonën, pavarësisht humbjes në sfidën e parë me…

Atletico Madrid me fitore të madhe ndaj Dortmundit

tletico Madridi ka arritur ta mposht Borussia Dortmundin me rezultat 2-1 në ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve…

Fitore e madhe nga Barcelona ndaj Parisit

Barcelona ka shënuar fitore ndaj PSG-së në udhëtim me rezultat 3-2 në çerekfinalen e parë të Ligës së Kampionëve.  Edhe…

Ndeshje e ‘çmendur’, Barcelona përsëri në avantazh ndaj PSG

Barcelona e ka përmbysur rezultatin ndaj PSG. Christensen ka realizuar për rezultatin 2 me 3. Po zhvillohet një ndeshje jashtëzakonisht…

Super asistim nga Pedri, super gol nga Raphinha, Barcelona barazon rezultatin ndaj Parisit

Barcelona e ka barazuar rezultatin ndaj PSG. Raphinha ka realizuar përsëri në Parc des Princes. Rezultati tashmë është 2 me…