Çfarë moti do mbajë sot në Kosovë?

Çfarë moti do mbajë sot në Kosovë?

Sot në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell e shi.“Për të hënën parashikohet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell, ku lokalisht pritet të ketë reshje shiu, sidomos në orët e mëngjesit”, thotë Meteo Kosova.

“Reshjet në momente dhe zona të caktuara do të jenë në formë të rrebesheve”.

“Era do të fryjë nga jugperëndimi, e cila kohë pas kohe pritet të jetë e fuqishme, me shpejtësi prej 15-48 km/h”.

“Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri në 6°C, ndërsa ato maksimale prej 11 deri në 14°C”.

Related Articles