Moti në Kosovë, temperatura të larta edhe sot

E mërkura në Kosovë pritet të jetë e nxehtë.Mot kryesisht me diell dhe temperatura të larta do të mbizotërojnë edhe…

Temperaturat e larta, IHMK bën thirrje për kujdes

Edhe gjatë ditës së sotme po mbizotërojnë temperatura të larta.Andaj, Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë thirrje për kujdes nga…

Mot me diell në Kosovë, temperaturat mbi 30 gradë Celsius

Sot në Kosovë do të mbaj mot kryesisht me diell.Kështu njoftojnë nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.Sipas njoftimit të këtij instituti,…

Moti sot në Kosovë, diell e vranësira

Sot në Kosovë do të mbaj mot me diell dhe me vranësira të shpërndara.Nga Instituti Hidrometrologjik i Kosovës, njoftojnë se…

Moti sot, me diell dhe pjesërisht i vranët, temperaturat arrijnë deri në 30 gradë Celsius

Sot gjatë ditës do të mbaj mot me diell dhe pjesërisht i vranët.Vranësirat pritet të sjellin edhe riga shiu, njofton…

Shi i madh në Prishtinë, evakuohen 15 udhëtarë nga një autobus

Për shkak të reshjeve të mëdha të shiut në Prishtinë, një autobus e pati të pamundur të qarkullonte.Andaj 15 udhëtarë…

Shiu në Prishtinë hyn brenda në QKUK

Reshjet e dendura të shiut në Prishtinë, kanë kapluar edhe QKUK-në.Kështu bën të ditur Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës.Sipas…

Pas diellit “përvëlues”, Prishtina vërshohet nga shiu

Kryeqyteti i Kosovës, Prishtina, në fare pak minuta është vërshuar nga reshjet e shiut, gjatë pasdites të së dielës.Situatë më…

Moti për sot: Temperaturat deri në 33 gradë

Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira, ku kryesisht në veri të vendit pritet të ketë…

Temperaturat të martën arrijnë deri në 32 gradë Celsius

Moti të martën pritet të jetë me diell dhe pjesërisht i vranët, transmeton Gazeta Enigma. Temperaturat minimale do të lëvizin…