Dalin rezultatet e EKG-së së Evan Ndicka – situatë shqetësuese te Roma

Dalin rezultatet e EKG-së së Evan Ndicka – situatë shqetësuese te Roma

Mbrojtësi i Romës, Evan Ndicka, u dërgua me urgjencë në spital pasi një EKG e kryer në stadium kishte rezultate të përshkruara si ‘shqetësuese’.

Lojtari u rrëzua përtokë gjatë ndeshjes së Serie A kundër Udineses dhe u tha shokëve të skuadrës dhe stafit mjekësor se ndjeu dhimbje në gjoks.

Ai u largua me barelë dhe mbeti vigjilent dhe i vetëdijshëm gjatë gjithë kohës, madje duke i përshëndetur tifozët në stadiumin Bluenergy.

Në fillim, dukej sikur loja mund të vazhdonte, por kur trajneri Daniele De Rossi shkoi ta takonte atë dhe mjekët në dhomën jashtë tunelit, ai u kthye shumë i shqetësuar.

Sipas Sky Sport Italia, kjo është për shkak se Ndickës iu dha një EKG (një elektrokardiogram) që u dha mjekëve rezultate të përshkruara si “shqetësuese”.

Më pas ai u dërgua me urgjencë në spital me një ambulancë me një shoqërim policie për të ndërprerë trafikun dhe për të mbërritur atje sa më shpejt që të ishte e mundur.

Kjo është ajo që më pas ka shtyrë lojtarët dhe trajnerin e Romës që të kërkojnë ndërprerjen e ndeshjes, gjë që natyrisht arbitri dhe Udinese kanë rënë dakord menjëherë.

Raportet e fundit thonë se Ndicka u dërgua në spital në një gjendje Code Yellow – jo më e rënda, që është Code Red. 

Related Articles