Dogana i konfiskon 1300 pako të mëdha me cigare, njëri prej të dyshuarve sulmon policin e tjetri arratiset

Dogana i konfiskon 1300 pako të mëdha me cigare, njëri prej të dyshuarve sulmon policin e tjetri arratiset

Njësiti Mobil i Doganës së Kosovës i ka konfiskuar 1300 pako të mëdha cigaresh, me c’rast njëri prej tre të dyshuarve e ka sulmuar fizikisht njërin polic.“Raportohet se njësiti policor dhe njësiti mobil  i doganës kanë  ndaluar  një veturë me targa vendore  ku gjatë kontrollit kanë gjetur dhe konfiskuar 1299 boksa me cigare”, thuhet në Raportin e Policisë së Kosovës.

“Gjatë legjitimimit të personave të dyshuar, njëri nga ta ka rezistuar duke e sulmuar fizikisht njërin nga zyrtarët policorë të cilit i ka shkaktuar lëndime trupore”.

“Dy të dyshuar janë arrestuar ndërsa i dyshuari i tretë ka ikur nga vendi i ngjarjes. Me vendim të prokurorit dy të dyshuarit pas intervistimit dërgohen në mbajtje për 48 orë. Rasti nën hetime”.

Related Articles