Fitorja e Barçës në çerekfinale, e para pa Messin nga viti 2008

Fitorja e Barçës në çerekfinale, e para pa Messin nga viti 2008

Barcelona ka shënuar fitore ndaj Paris Saint-Germainit, me rezultat 3-2, në kuadër të çerekfinales së Ligës së Kampionëve.

Kjo fitore e Barçës është e para në çerekfinale të kësaj gare që nga viti 2008, pa qenë Lionel Messi në skuadër.

Messi ka lënë gjurmë të pashlyera brenda ekipit duke u bërë golashënuesi më i mirë në histori dhe gjithashtu duke fituar gjithë trofetë e mundshëm.

Përndryshe, ndeshja e kthimit do të zhvillohet me datën 16 prill.

Related Articles