KB Prishtina fiton Ligën Ballkanike për herë të tretë, mposht ekipin grek

KB Prishtina fiton Ligën Ballkanike për herë të tretë, mposht ekipin grek

KB Prishtina e ka fituar Ligën Ballkanike për herë të tretë, derisa në finale mposhti Mercure Ael Limassol.

Bardhëekaltrit kkihsin një fillim të ngadaltë, por që në fund ia dolën të triumfonin me rezultat 72:67.

Pjesa e parë përfundoi në të mirë të skuadrës greke me rezultat 37:30, por që KB Prishtina u rikthye në pjesën e dytë.

Prishtina barazon rekordin e klubit bullgar, Levski Sofia me tre tituj të Ligës Ballkanike.

Kujtojmë që Prishtina e kishte fituar këtë titull dy sezone, në vitet 2014/15 dhe 2015/16. 

Related Articles