Ish-kryetari i Plisave ‘kërcënon’ Stavilecin dhe kryesinë e KB Prishtinës

Albert Kastrati, ish-kryetari i tifogrupit “Plisat” ka kërkuar përgjegjësi nga kryesia e klubit të basketbollit të Prishtinës pasi nuk arritën…

Rami Hadar zyrtarizohet nesër si trajner i Kosovës

Rami Hadar do të jetë trajneri i ri i kombëtares së Kosovës në basketboll. Siç merr vesh Klankosova.tv marrëveshja me të është…

Përfundon pjesa e parë e finales KB Trepça – KB Peja, rezultati shumë i ngushtë

Ka përfunduar pjesa e parë e super finales KB Trepça – KB Peja. KB Peja ka shkuar në pushim me…

Mbi 2 mijë bileta të shitura për ndeshjen vendimtare Trepça – Peja

Në palestrën “Minatori” në Mitrovicë sonte do të zhvillohet finalja e pestë dhe vendimtare ne play-off-it në basketbollin kosovar ku…

Reagon Gjokaj pas lëndimit që pësoi: Isha pa vetëdije për 2-3 minuta, faleminderit Zotit dhe mjekëve!

Portieri shumë premtues kosovar, Altin Gjokaj ka pësuar një lëndim shumë serioz gjatë ditës së sotme, derisa po luante me…

Trajneri i Trepçës dha dorëheqje, ja kush është zëvendësuesi i tij

Trajneri i Trepçës, Engin Gençoglu, ka dhënë dorëheqja nga posti i tij. Këtë e ka konfirmuar edhe vet ekipi, përmes…

Këto ishin arsyet që çuan në largimin e Gençoglu nga Trepça

Trajneri Engin Gençoglu është larguar nga Trepça. Mësohet se ai ka pasur mospajtime me drejtuesit e klubit mitrovicas. Trepça nesër…

Konfirmohet: Gençoglu befason Trepçën, largohet nga stoli një ditë para ndeshjes me KB Pejën

Trajneri Engin Gençoglu është larguar papritmas nga klubi basketbollistik, KB Trepça duke lënë ekipën në ndeshjet vendimtare. Ky largim i…

“Zeqa” e han pulën, “Shqiponjat” hajnë të gjelbertën

“Minatori” dhe “Karagaqi” janë shndërruar në arenë betejë të vërtetë ndërmjet dy klubeve të basketbollit, Peja dhe Trepça, shkruan Gazeta…

Larry Thomas i bindur se do të shpallet kampion me Pejën

Fundori Larry Thomas e ka të freskët ndjenjën e të qenit kampion. E një ndjenjë të tillë po dëshiron ta…