Krasniqi kujton policin Enver Zymberin

Krasniqi kujton policin Enver Zymberin

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kujtuar policin Enver Zymberi.

Krasniqi tha se Zymberi ra heroikisht në krye të detyrës, duke u bërë Hero i Kosovës së pavarur.

Postimi i plotë:

“Dhjetë vjet më parë, polici Enver Zymberi dhe kolegët e tij iu përgjigjën me nder e krenari thirrjes së shtetit për të mbrojtur sovranitetin. Enveri ra heroikisht në krye të detyrës, duke u bërë Hero i Kosovës së pavarur. Lavdi e respekt përjetë veprës së tij”, shkroi ai.

Related Articles