Kurti për djalin e Enver Zymberit: Dëshira e tij për t’i ndjekur hapat e babait, na jep shpresë se rinia jonë do t’i shërbejë vendit

Albin Kurti, kryeministri i vendit, ka ndarë pamje teksa ka vendosur lule me djalin e Enver Zymberit, Sokolin, aty ku…

Kampi “Belvedere” nga sot do të mbajë emrin e Enver Zymberit 

Qendra e Njësive Speciale të Policisë së Kosovës në Mitrovicë, e njohur si Kampi “Belevedere”, sot ka marrë emrin e…

Kurti: Kampi ku jemi mbledhur këtu, ka qenë dalja e fundit e Enver Zymerit

Albin Kurti, kryeministri i Kosovës, ka marrë sot pjesë në shënimin e Ditës Memoriale të Policëve të rënë në kryerje…

Ish-inspektori i AKI-së: Në operacionin e vitit 2011 pati rrjedhje të informacioneve

Theksoi se në operacionin e vitit 2011 pati rrjedhje të informacioneve, njohësi i çështjeve të sigurisë, Shkëlzen Sopjani, vlerëson se…

12 vjet nga aksioni në veri ku mbeti i vrarë polici Enver Zymberi

Sot bëhen 12 vjet kur Njësia Speciale e Policisë së Kosovës (ROSU) kishte ndërmarrë aksionin për t’i futur nën kontroll…

Kurti: Enver Zymberi është dëshmor i sovranitetit dhe ligjshmërisë së Kosovës

Kryeministri Albin Kurti, ka përkujtuar policin Enver Zymberi, i cili vdiq në krye të detyrës – 12 vjet më parë…

Kryeministri Kurti merr pjesë në varrimin e babait të Enver Zymberit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka marrë pjesë në ceremoninë e varrimit të Muharrem Zymberit, babait të heroit…

Vdes babai i heroit Enver Zymberi

Ka vdekur Muharrem Zymberi, babai i heroit të Kosovës dhe ish-pjesëtarit të Policisë së Kosovës, Enver Zymberi, që ra heroikisht…

Kryeministri Kurti nderon Enver Zymberin në dhjetëvjetorin e rënies në krye të detyrës

Një buqetë lulesh u vendos sot në nderim të veprës së pjesëtarit të forcave speciale të Policisë së Kosovës, i…

Krasniqi kujton policin Enver Zymberin

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka kujtuar policin Enver Zymberi. Krasniqi tha se Zymberi ra heroikisht në krye të detyrës,…