Kurti i pikëlluar me vdekjen e ministrit të brendshëm ukrainas

Kurti i pikëlluar me vdekjen e ministrit të brendshëm ukrainas

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e ministrit të Punëve të Brendshme në Ukrainë, Denys Monastyrsky.

Ky i fundit është në mesin e 16 personave të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në qytetin Brovary në afërsi të Kievit. Nga ky incident po ashtu kanë mbetur të lënduar pesë persona.

“I pikëlluar nga vdekja e Ministrit të Punëve të Brendshme në Ukrainë, Denys Monastyrsky, zëvendësit të tij Jenin dhe anëtarëve të kabinetit të tij. Kosova shpreh ngushëllimet e saj të përzemërta për të dashurit e tyre dhe veçanërisht për familjet e fëmijëve të vrarë”, ka shkruar Kurti në llogarinë e tij në Twitter.

Related Articles