Murati: Këtë vit synojmë t’i punësojmë 10 mijë të rinj deri në 25 vjeç

Qeveria e Kosovës të hënën prezantuoi platformën “Super Puna” ku u potencua se synohet që këtë vit të punësohen 10…

Kurti takohet me bashkëthemeluesin e Departamentit të Psikologjisë në UP, Moshe Landsman

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendësministren e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Edona Maloku Bërdyna, pritën në…

Kurti dhe Bislimi nesër zhvillojnë drekë pune me Lajçakun

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Mirosllav Lajçak, pritet të vizitojë Kosovën më…

Maliqi: Kurti tregoi se ka gatishmëri për Asociacionin

Kryeministri Albin Kurti bëri mirë që doli me gjashtë kushte për themelimin e Asociacionit dhe që u lirua nga retorika bllokuese…

Sektori privat ndihet i lënë pas dore, e kritikojnë Qeverinë se po ua shkel të drejtat

Pas miratimit të Ligjit të ri të Pagave, nga Qeveria e Kosovës, sektori privat po ndihet i lënë anash, shkruan…

Kurti për TRT: Asociacioni pa njohje është si kafja pa filxhan

Kryeministri Albin Kurti ka qëndruar në Turqi në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Recep Tayyip Erdogan, me të…

“Po përdorni metoda të regjimit të Stalinit”

Një nga njerëzit që i qëndron afër Albin Kurtit, Elvis Hoxha, i ka reaguar kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhikut pasi…

“Me mbështetjen e Britanisë së Madhe, Albin Kurti kushtëzon Asociacionin”

Përkundër presionit nga Brukseli dhe Uashingtoni, kryeministri i Kosovës Albin Kurti jo vetëm që vazhdon të rezistojë ndaj zbatimit të…

“Disa diplomatë më thanë që 6 pikat e Kurtit janë “hap në drejtimin e duhur””

Ish-kryediplomati kosovar, Petrit Selimi ka thënë se në bisedat që ka pasur me një numër diplomatësh që e përkrahin sovranitetin…

 Erdogan i kërkon veprime shtesë Kurtit kundër “Gylenistëve” në Kosovë

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, tha se vendi i tij është i gatshëm t’i japë mbështetje procesit të dialogut…