Kurti e dënon sulmin e Iranit ndaj Izraelit: Akt i paprecedent që rrezikon destabilizimin e rajonit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka reaguar pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit. Ai ka thënë se ky është një…

Kurti sot me homazhe në Kaçanik e Gjakovë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, sot nga ora 9:00 do të bëjë homazhe dhe vendosë kurora me lule…

Kurti: Familjet po dukeshin të lumtura për shtëpitë e tyre të reja në lagjen Kroi i Vitakut

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka bërë një përmbledhje të vizitës në komunat veriore të vendit. Kurti pos vizitë kryetarëve…

Kurti del nga takimi me ambasadorët, ata vijojnë të jenë brenda

Kryeministri Albin Kurti është parë duke dalë nga takimi me ambasadorët e QUINT-it. Ndërkaq, ambasadorët po vazhdojnë së qëndruari brenda…

Kurti sot në Rahovec e Malishevë në kujtim të masakrës së Pastaselit dhe Burimit

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të marrë pjesë në tubimin përkujtimor në shënim të 25-vjetorit të masakrës në…

Memli Krasniqi: Kurtit ia dhamë hapësirën për të bërë diçka, s’bëri asgjë, vetëm dëme

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, vlerësoi se kryeministri Albin Kurti s’ka bërë asgjë gjatë qeverisjes së tij. Këtë koment Krasniqi…

Kurti thotë se korrupsioni po luftohet: Ka rekord të inspektimeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përmbledhur të arriturat gjatë qeverisjes së tij sa i përket sundimit të ligjit e…

Kurti: Serbëve s’po u themi ta marrin valutën e re Dardan të Kosovës, por Euron e BE-së

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se rregullorja e BQK-së për transaksione nuk e vë në funksion lekun e Shqipërisë e…

Kurti: Nëse opozita është gati, e shpërndajmë kuvendin e shkojmë në zgjedhje por s’ka pse të rrëzohet qeveria

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për deklaratën e tij se është i gatshëm që vendi të shkojë në…

Kurti në takim produktiv me Sarrazin, diskutuan për bashkëpunimin mes vendeve të Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i vendit, Albin Kurti ka nisur sot ditën me emisarin special për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin. Ai thotë se…