Kurti pritet në takim nga Kryeministri Kovaçevski, këto janë temat që u diskutuan

Kurti pritet në takim nga Kryeministri Kovaçevski, këto janë temat që u diskutuan

Kryeministri, Albin Kurti, u prit sot në takim nga kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski, raporton Gazeta Blic.Në takim u diskutua për takimin e ditës së sotme që do të mbehet në Ohër, dhe për bashkëpunimin e mëtejshëm mes dy vendeve.

Njoftimi i ZKM-së:

Në Ohër, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti u prit nga Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski.

Diskutuan për takimin e sotëm të nivelit të lartë politik në kuadër të dialogut të lehtësuar nga Bashkimi Evropian.

Ai e falënderoi për mikëpritjen, për bashkëpunimin bilateral dhe raportet e mira e fqinjësore.

U theksua gatishmëria dypalëshe për të punuar së bashku mbi vlera dhe për prioritete të përbashkëta.​

Related Articles