Ky është 19 vjeçari që vdiq sot në Prizren, ra nga skelet teksa po punonte

Ky është 19 vjeçari që vdiq sot në Prizren, ra nga skelet teksa po punonte

Një 19 vjeçar ka humbur jetën sot në Prizren, pasi është rrëzuar nga skelet derisa ishte duke punuar.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Prizrenit, Vesel Gashi.

“I riu ka ra prej skeleve. Policia ka dal në vendin e ngjarjes, ka ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore. Në vendin e ngjarjes kanë dal edhe ekipet e urgjencës që e kanë konfirmu vdekjen e të riut. Policia së bashku me Prokurorinë e Shtetit kanë nisur hetimet për rasti si ‘Hetim i vdekjes’ dhe ‘Asgjësim i mjeteve dhe i sigurisë në punë’”, ka thënë Gashi.

I riu në fjalë është Klodian Zogaj nga fshati Lladrovc.

Related Articles