Lingard shënon eurogol ia siguron triumfin Unitedit

Jesse Lingar ka qenë protagonist i pjesës së dytë, me eurogolin e shënuar në fund të takimit, për t’ia siguruar fitoren e radhës skuadrës së Solskjaerit në muntat e fundit të kohës së rregullt, me rezultat të përgjithshëm 1:2.

Ronaldo me bashkëlojtarë nuk arritën të gjejnë rrugën e portës gjatë tërë rrjedhës së lojës, ndërsa atë që nuk e bërën gjatë 45 minutave në tërësi, ndërsa Lingard shënoi eurogol.

Lingard celebration after scoring with Pogba ????Posted by Manchester United The Red Devils on E diel, 12 shtator 2021

Mirëpo, United vetëm fati deshiu që të shënoj fitoren e radhës, pasi në fyund të takimit ishte në sprovë të madhe, ngase u akordua pa hezitim nga referi Martn Atkinson 11-metërsh, pasi një lojtar i repartit defabsiv paraprsakisht ndali topin me dorë.

E protagonist I mbrëmjes ishte portiere De Gea, i cili mbrojti penaltinë e Nobles, i cili u inkuadrua pikërisht për ta ekzekutuar atë, e të cilën portieri i Manchesterit për të mos lejuar që sfida të mbyllet me barazim.