Lingard pritet të qëndrojë në United, s’paku deri në verë

Sky Sport ka njoftuar se mefushori i Manchester United nuk pritet që të largohet gjatë këtij dimri. Sipas tyre, kjo…

FA Cup/ Man United – Aston Villa, vendësit fillojnë pa Ronaldon

Man.United do të presë në “Old Trafford” Aston Villa në kuadër të raundit ë tretë të FA Cup. “Djajtë e…

Manchester United kërkon një portier të ri, ky mund të jetë pasuesi i De Geas

Emiliano Martinez i Aston Villa është në “radarin” e  Manchester United, pretendon Daily Star. Raporti thotë se “Djajtë e Kuq”…

Manchester Unitedi dhe Chelsea në garë për Nevesin

Manchester Unitedi dhe Chelsea kanë hyrë në garë për mesfushorin e Wolverhamtponit, Ruben Neves. Dy trajnerët gjermanë, Thomas Tuchel dhe…

Manchester Unitedi e mposht Crystal Palace në debutimin e Ralf Rangnick si trajner

Manchester Unitedi e ka mundur 1:0 Crystal Palace të dielën në Premierligë, në debutimin e Ralf Rangnick në stol si…

Detaje, Fernandes godet sigurimin që tentoi t’i rikthente në fushë pas festës së golit

Bruno Fernandes u duk se goditi një sigurim të fushës gjatë festimit të golit të Manchester United kundër Chelseat të…

Chelsea dhe Manchester United i ndajnë pikët në kryendeshjen e javës

Chelsea dhe Manchester United i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së 13-të në Ligën Premier, pasi derbi përfundoi…

Premier League, derbi i javës Chelsea – Manchester United, Ronaldo nxeh stolin, formacionet startuese

Derbi i madh anglez mes Manchester United dhe Chelseat luhet sonte me fillim nga ora 17:30. Blutë mirëpresin Unitedin në…

Ronaldo me mesazh të fuqishëm në fitoren e parë të Unitedit pas shkarkimit të Solskjaerit

Cristiano Ronaldo ka bërë një postim motivues pas fitores 2-0 të Manchester Unitedit ndaj Villarrealit. Pesë herë fituesi i Topit…

Ronaldo vazhdon të jetë i frikshëm në numra

Cristiano Ronaldo ishte përsëri vendimtar në fitoren e Manchester Unitedit kundër Villarrealit në Ligën e Kampionëve duke e ndihmuar skuadrën…