Masakroi me thikë të dashurin, 21 vjeçari xheloz dënohet me burgim të përjetshëm

Masakroi me thikë të dashurin, 21 vjeçari xheloz dënohet me burgim të përjetshëm

Një 21 vjeçar nga Sunderlandi, në Angli, i cili goditi me thikë të dashurin e tij dhe e la atë të vdiste i vetëm, është dënuar me burgim të përjetshëm.Posesiv dhe xheloz, Aaron Ray goditi me thikë Jason Brockbanks, 24 vjeç, ndërsa ky i fundit ishte në gjumë. Vrasësi pasi i preu fytin të dashurit e la atë të vdiste nga gjakderdhja. U deshën 3 ditë që trupi i studentit të zbulohej.

Gjykata e Newcastle Crown dëgjoi se ai mund të kishte mbijetuar nëse do të ishte kërkuar kujdes mjekësor. Ray, nga Sunderland, e mohoi vrasjen, por më vonë u dënua me burg të përjetshëm dhe ju tha se duhet të vuante një minimum prej 22 vjetësh.

Gjykatësi tha se provat treguan se Ray kishte qenë i dhunshëm në marrëdhëniet e mëparshme dhe tha se ai ishte mashtrues, i pandershëm dhe kur ishte në gjendje të dehur ishte shumë i rrezikshëm.

Mbrëmjen kur ndodhi tragjedia, dy djemtë kishin shijuar një natë të bukur së bashku, por gjërat shkuar për keq kur Aaron Ray kishte marrë telefonin e të dashurit të tij, kur ky ishte në gjumë, dhe kishte gjetur disa mesazhe të cilat mesa duket e tërbuan të riun.

Ai e goditi disa herë me thikë të dashurin e tij që ishte në gjumë, e më pas u largua nga dhoma duke e lënë atë të vdiste.

Related Articles