Mbi 34 mijë palestinezë të vrarë dhe afër 77 mijë të plagosur

Mbi 34 mijë palestinezë të vrarë dhe afër 77 mijë të plagosur

Të paktën 34 mijë palestinezë u vranë në sulmet izraelite që nga 7 tetori.

Kështu tha Ministria e Shëndetësisë e Gazës, e cila tha gjithashtu se të plagosur janë 76 mijë e 901 të tjerë.

Kjo ministri që drejtohet nga Hamasi, tutje tha se 37 palestinezë u vranë dhe 68 u plagosën në sulmet izraelite në 24 orët e fundit.

Ministria nuk bën dallim mes luftëtarëve dhe joluftëtarëve, shkruan The Guardian

Related Articles