Notat e lojtarëve: Kosova 1-1 Greqia

Notat e lojtarëve: Kosova 1-1 Greqia

Kosova barazoi 1-1 me Greqinë në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.Golin për Dardanët e realizoi Vedat Muriqi në fund të pjesës së dytë, derisa për grekët realizoi Anastasios Douvikas në fund të 45 minutave të parë.

Kosova dhe Greqia ishin të përafërta me lojën që bënë, duke u notuar me 6.71, me Greqinë që u vlerësua 6.79.

Për tanët, më miri në fushë sipas SofaScore ishte Vedat Muriqi që u vlerësua me 7.2, derisa për grekët ishte Dimitrios Giannoulis me 7.4.

Në anën tjetër, lojtarët që nuk ishin në elementin e tyre ishin Lirim Kastrati me 6.2 dhe portieri grek Odysseas Vlachodimos me 6.3.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Related Articles