Notat e lojtarëve nga ndeshja Augsburg – Bayern Munich

Notat e lojtarëve nga ndeshja Augsburg – Bayern Munich

Augsburg ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 12-të në Bundeslliga.Mads Pedersen  dhe Andre Hahn shënuan për vendasit, ndërsa Robert Lewandowski shënoi golin e vetëm për mysafirët.

Lojtari më i mirë i ndeshjes ishte kapiteni i Augsburg, Jeffrey Gouweleeuw, me notën 7.6.

Andi Zeqiri luajti mbi 80 minuta dhe u vlerësua me notën 6.3.

Te Bayern më i miri ishte Lewa me notën 7.4.

Notat e lojtarëve të Augsburg dhe Bayern Munich

Related Articles