Tronditet Bayern Munichu në DFB Pokal, eliminohet nga skuadra që luan në ligën e tretë të Gjermanisë

Bayern Munichu është eliminuar nga DFB Pokal, pasi u mposht prej Saarbrucken me rezultat 2-1. Pas 16 minutash lojë, Bavarezët…

Formacionet zyrtare: Bayern – Manchester City

Bayern Munich pret Man Cityn në kuadër të ndeshjes kthyese të çerekfinales së Ligës së Kampionëve. Qytetarët e fituan ndeshjen…

‘Kërcet grushti’ te Bayern Munich – Sadio Mane ka goditur Leroy Sanen në dhomat e zhveshjes pas humbjes nga Man City

Sadio Mane dhe Leroy Sane ishin parë duke u grindur në fushë gjatë humbjes 3-0 ndaj Manchester Cityt në ndeshjen…

Bayern Munich hap sezonin pranveror ndaj Borussia Monchengladbach, këto janë formacionet

Bayern Munich hap sezonin pranveror ndaj Borussia Monchengladbach në kuadër të javës së 19-të Bundesliga. Bavarezët që janë lider me…

10 klubet më të mira për vitin 2021, prin Bayern Munich

UEFA ka zbuluar listën e skuadrave më të mira në për vitin 2021. Në kreun e saj është skuadra gjermane…

Bayern Munich vazhdon me fitore, mposht lehtë Wolfsburgun

Bayern Munich ka shënuar fitore ndaj Wolfsburg me rezultat të thellë 4-0 në xhiron e 18-të. Ndeshja nisi në mënyrën…

Liga e Kampionëve vazhdon edhe të mërkurën me spektakël, vëmendja në ndeshjen Barcelona – Bayern Munich

Pas tetë ndeshjeve të djeshme, mbrëmja e së mërkurës është e rezervuar me super-sfida interesante në Ligën e Kampionëve. Gjegjësisht,…

Bayern Munichu fiton mes vështirësive ndaj Arminia Bielefeldit

Bayern Munichu ka fituar me rezultat minimal 1-0 në shtëpi ndaj Arminia Bielefeld në ndeshjen e vlefshme për javën e…

Notat e lojtarëve nga ndeshja Augsburg – Bayern Munich

Augsburg ka shënuar fitore ndaj Bayern Munich me rezultat 2-1 në kuadër të xhiros së 12-të në Bundeslliga. Mads Pedersen…

Leverkusen dhe Bayern Munich luajnë për kreun në Bundesligë – formacionet zyrtare

Bayer Leverkusen dhe Bayern Munich janë duke shkuar njëjtë këtë fillim edicioni, ndërsa nga dje primatin e të parit në…