Pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

Pas pak pritet të nisë takimi Kurti-Vuçiq

Takimet dypalëshe të zyrtarëve të BE-së me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, në Ohër të Maqedonisë së Veriut kanë përfunduar.

Siç raportojnë mediat se takimi i përbashkët Kurti-Vuçiq i ndërmejtësuar nga Borell dhe Lajcak pritet të nisë së shpejti.

I njëjti ishte paralajmëruar të nis në ora 13:30, por që tani është shtyrë për në orën 14:15./

Related Articles