Përfundojnë ndeshjet, këto janë rezultatet e sotme

Ballkani ka fituar 2-1 ndaj Gjilanit në kuadër të javës së katërt në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Ishte minuta e 19-të e takimit kur Ballkani kaloi në epërsi me golin e Albin Berishës.

Dy skuadrat patën raste të mira shënimi në minutat në vazhdim, mirëpo u mungoi konkretizimi.

Pjesa e parë përfundoi me këtë gol të vetëm, ndërsa e dyta pati një ritëm më të shpejt.

Ishte minuta e 59-të e përballjes, kur Gjilani i barazoi shifrat në 1-1 me golin e Oltion Bilallit.

Në minutat e mbetur, Ballkani e kërkoi me ngulm fitore dhe atë e arriti në minutën e 78-të me anë të Arb Manaj, që debutoi me gol – derisa Walid Hamidi ishte asistuesi.

Llapi dhe Prishtina kanë ndarë pikët në barazimin 0-0 në “Zahir Pajaziti” në kuadër të xhiros së katërt të Superligës së Kosovës

Vendasit kishin më shumë nga loja, duke rrezikuar në disa raste, por që goditjet e tyre nuk ishin të sakta.

Prishtina në anën tjetër mbrohej dhe kërkonte që përmes kundërsulmeve të bënte më shumë.

Rastin më të mirë në pjesën e parë e kishte Leotrim Bekteshi, por që nuk ia arriti të shënonte.

Edhe në pjesën e dytë Llapi krijoi shumë më shumë, por në momentet e fundit nuk ishin të saktë.

Në fund të dy skuadrat u desh të kënaqen me barazimin, duke ndarë nga një pikë.

Drita dhe Dukagjini kanë barazuar me rezultatin 2-2 në kuadër të javës së katërt të Superligës së Kosovës

Ndeshja nisi më mirë për mysafirët që arritën të shënonin të parët në minutën e 29-të.

Ishte Bujar Shabani që ishte i saktë për 1-0.

Por Drita u kthye në lojë në pjesën e parë, jo vetëm duke barazuar rezultatin, por duke marr epërsinë.

Fillimisht shifrat i barazoi Blerim Krasniqi duke shënuar për 1-1 në minutën e 40-të.

Pak pa u mbyllur pjesa e parë, Drita fitoi penallti, ndërsa i saktë nga pika e bardhë ishte i zakonshmi Besnik Krasniqi.

Por pjesa e dytë nisi më mirë për Dukagjinin, që arritën të shënonin golin e barazimit në minutën e 60-të me Ardin Dallkun.

Drita u lëshua në sulm për të fituar ndeshje dhe kishte një mundësi shumë të mirë në fundin e ndeshjes.

Gjilanasit fituan penallti, ku nga pika e bardhë gjuajti Besnik Krasniqi, ndërsa goditjen e tij e priti Kenan Haxhihamza.

Edhe Dukagjini ka mundur të shënojë, por Syla nuk ishte i saktë në fund.