Policia angleze mendoi se ishte bimë narkotike, arreston shqiptarin për çaj mali

Policia angleze mendoi se ishte bimë narkotike, arreston shqiptarin për çaj mali

Policia angleze ka ndaluar një shqiptar për 15 orë në paraburgim duke dyshuar se po transportonte bimë narkotike, duke zbuluar se ishte vetëm çaj mali.Agim Agaj, 53 vjeç, thotë se ai u kontrollua dhe u mbajt për 15 orë pasi gjethet e bimës së tij u pikasën kur furgoni u ndalua nga policia.

Policët që menduan se ishte marihuanë, e prangosën Agajn dhe e futën në qeli në Angli. Por, ai ishte larg bosave të drogës pasi plastikat në furgonin e tij përmbanin vetëm çaj, shkroi The Sun.

“Ishin dy policë. Njëri i tha tjetrit, ‘Ai ka marihuanë’. I thash se nuk ishin narkotikë. Ishte çaj mali. Ata nuk dëgjuan, vetëm më arrestuan. Çaji nuk duhet aspak si marihuana”, ka thënë ai.

Related Articles