Humb jetën tragjikisht mërgimtari në Gjermani, s’u bën ballë plagëve nga aksidenti

Pas një aksidenti tragjik është ndarë nga jeta mërgimtari Remiz Morina nga fshati Jashanicë e Klinës, i cili për vite…

Kosovari mohon se ka vrarë ish-partneren më 2012 në Irlandë, thotë se atë e ka bërë vëllai i saj

Mediat në Irlandë i kanë kushtuar artikull rastit të një kosovari i cili ishte shpallur fajtor për vrasjen e partneres…

Kapen gjashtë kilogramë kokainë, arrestohet shqiptari në Itali

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Novara të Italisë. Ai kishte qenë duke e vozitur një kamion me targa…

“Ai më shtyu, e qëllova me thikë në bark dhe qafë”, dëshmia e 17 vjeçarit shqiptar shokon policët grekë, plagosi bashkëmoshatarin për ta vjedhur

Dëshmia e një 17 vjeçari shqiptar që theri me thikë 18 vjeçarin Dimitris në Acropolis, gjatë një vjedhjeje, ka shkaktuar…

Aksident në punë, vdes tragjikisht 57-vjeçari shqiptar në Itali

Unione Sindacale di Base dhe Rete Iside në Itali vazhdojnë të monitorojnë vdekjet në punë dhe në vitin 2023 situata…

Hidhte minj të ngordhur para banesës, si e diskriminoi për 14 vite i moshuari italian familjen e shqiptarit

Një rast ekstrem racizmi ndaj një familjeje shqiptare është raportuar në mediat italiane. Një i moshuar italian për vite me radhë…

Tronditet Greqia, shqiptari qëllon me armë ish-të dashurën, vëllain e saj dhe një grek

Një ngjarje e rëndë është shënuat në Paleo Faliro të Athinës, mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:00. Mediat greke bëjnë…

Policia angleze mendoi se ishte bimë narkotike, arreston shqiptarin për çaj mali

Policia angleze ka ndaluar një shqiptar për 15 orë në paraburgim duke dyshuar se po transportonte bimë narkotike, duke zbuluar…

Shqiptari në Londër zbulohet se e ka zemrën në anën e djathtë

Një pacient shqiptar është paraqitur në një spital të Londrës me disa ankesa shëndetësore ndërsa është zbuluar se zemrën e…

Greqi: Po udhëtonte me trenin që u përplas tragjikisht, s’dihet gjë për fatin e të riut shqiptar

Një shqiptar, 23 vjeç, është shpallur i humbur nga aksidenti tragjik në Larisa të Greqisë, ku humbën jetën 36 persona…