Prizren: Aksident trafiku me fatalitet

Si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën një person.“Ka ndodhur një aksident trafiku mes një kamioni me targa vendore, me drejtues të dyshuarin mashkull kosovar dhe këmbësores viktimës femër kosovare. Si pasojë e aksidentit viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore për çka është dërguar në trajtim mjekësor ku dhe më pas është njoftuar se e njëjta ka ndërruar jetë”,thuhet në njoftimin për media.

Gjithashtu u tha se me vendim të prokurorit, trupi i pajetë është dërguar në obduksion, ndërsa drejtuesi i kamionit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje.

Related Articles