“Prokuroria deri të hënën s’e fton Abazin për intervistim, paguhen mbi 2500 euro por s’bën me punu në ditë pushimi”

“Prokuroria deri të hënën s’e fton Abazin për intervistim, paguhen mbi 2500 euro por s’bën me punu në ditë pushimi”

Në lidhje me deklaratat e fundit të deputetit Haki Abazi, teksa ka akuzuar Kurtin e Haxhiun, ka reaguar edhe njohësi i çështjeve juridike, Ehat Miftaraj.

Miftaraj deklaroi se Prokuroria e fton Abazin për të hënën, që ta marrë në pyetje pra kalon disa ditë radhazi deri të vjen e hëna.

Gjithahtu ai tha se prokurorët paguhen afërisht mbi 2 mijë e 500 euro në muaj ndërsa “nuk bën me punu kur është ditë pushimi”.

“Kaq për seriozitetin e Prokurorisë Speciale. Këta krimin e luftojnë vetëm në ditë pune dhe brenda orarit të punës”,shtoi ai.

Ndryshe Prokuroria sot ka njoftuar se deputeti i VV-së Haki Abazi do të thirret “së shpejti” për t’u intervistuar në lidhje me deklarimin e tij për zhdukjen e provave në rastin e Astrit Deharit si dhe përfshirjen e njerëzve të lartë të shtetit në këtë rast.

Postimi i plotë:

Prokuroria Speciale e Republikes se Kosoves e fton te henen, deputetin Abazi per ta marr ne pyetje lidhur me rastin Dehari.

Sot e enjte, pastaj e premte, e shtune, e diele, dhe ne fund vjen e hena.

Prokuroret qe paguhen afersisht mbi 2500 euro ne muaj, nuk ben me punu kur eshte dite pushimi.

Kaq per seriozitetin e Prokurorise Speciale. Keta krimin e “luftojne” vetem ne dite pune dhe brenda orarit te punes./GazetaEnigma/

Related Articles