Ministrja Haxhiu: Vaji shkon lehtë veç kur është tepsia e nxehtë

Deklarata e zv/ministrit të Drejtësisë, Blerim Sallahu, lidhur me shpërndarjen e vajit në tepsi kishte shkaktuar shumë reagime e satirë.…

“Ata që kërkojnë kompromise nga Kosova, po i hyjnë në hak asaj”

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka përkujtuar ngjarjet që ndodhën në vitin 2000 me popullësinë shqiptare në veri të Mitrovicës.…

Nis punën Grupi për hartimin e projektligjeve për realizimin e vettingut

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar se kanë mbajtur takimin e parë të Grupit për hartimin dhe finalizimit e…

Haxhiu: Janë shpenzuar rreth 16 milionë euro për të akuzuarit e Gjykatës Speciale

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka njoftuar se Qeveria e Kosovës, ka vazhduar me mbulimin e shpenzimeve për ekipet mbrojtëse…

KPK demanton ministren Haxhiu: Ajo po vazhdon me deklarata të pavërteta

Këshilli Prokurorial i Kosovës përmes një njoftimi kanë kundërshtuar deklaratën e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, lidhur me punën e…

Lumezi i reagon ministres Haxhiu: Çfarë keni bërë ju përveç retorikës politike?

Ish-kryeprokurori i shtetit Aleksandër Lumezi, ka reaguar ndaj deklaratës së ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiu, që tha se “qeverisjet e…

Haxhiu: Dorëheqjen time e duan ata të cilët nuk duan të zbardhet rasti Dehari

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se dorëheqjen e saj e kërkojnë atë të cilët nuk dëshirojnë të zbardhet…

Ministrja Haxhiu për rastin në spitalin e Pejës: Mizor, krim shumë i rëndë

Rast mizor dhe i paprecedent, krim shumë i rëndë, është cilësuar nga Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, rasti në spitalin…

Arrestimi i aktivisteve, Haxhiu: Prokurori që përndjekë aktivistët, toleron kriminelët e të korruptuarit

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, përmes një postimi në Facebook ka reaguar për arrestimin e dy aktivisteve, në protestën e…

Vrasja e 35-vjeçares, Haxhiu: Jap dorëheqje nëse adresohet përgjegjësia ime e drejtpërdrejtë në tragjedi

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se është e gatshme të jap dorëheqje nëse vërtetohet se ka pasur përgjegjësi…